Generalforsamling på Kulsviergården 24. marts
Årets store medlemsmøde, hvor foreningens aktiviteter skal debatteres, afholdes den 24. marts. Traditionen tro, starter vi med en middag kl. 17.30.
Årets gæstetaler er formand for Landbrug & Fødevarer Søren Søndergaard. Søren sætter bl.a. fokus på den aktuelle situation omkring kvælstofreguleringen og grøn trepart, EU’s kommende landbrugspolitik, den globale situation og fremtiden for dansk landbrug. Der vil være rig lejlighed til at stille spørgsmål til Søren Søndergaard.
Ved generalforsamlingen er der selvfølgelig også beretning, regnskab og valg til bestyrelsen, ligesom der er god mulighed for at debattere og komme med input til foreningens arbejde.
Generalforsamlingen indledes med middag kl. 17.30. Søren Søndergaard taler kl. 18.45 og selve generalforsamlingen starter kl. k. 19.45.
Alle medlemmer af foreningen har fået tilsendt en indkaldelse til generalforsamlingen på mail eller med brev i uge 10.
Vi håber at mange af foreningens medlemmer vil deltage i årets generalforsamling, som også vil blive husket for, at der samtidig afholdes folketingsvalg.
Du kan læse mere om generalforsamlingen her.
Tilmelding til generalforsamling 24. marts 2026
VIL DU VIDE MERE?
forenings- og kommunikationskonsulent
48225243
29406525
hps@agrovi.dk
Årets store medlemsmøde, hvor foreningens aktiviteter skal debatteres, afholdes den 24. marts. traditionen tro, starter vi med en middag kl. 17.30. Årets gæstetaler er formand for landbrug & fødevarer søren søndergaard. søren sætter bl.a. fokus på den aktuelle situation omkring kvælstofreguleringen og grøn trepart, eu’s kommende landbrugspolitik, den globale situation og fremtiden for dansk landbrug. der vil være rig lejlighed til at stille spørgsmål til søren søndergaard. ved generalforsamlingen er der selvfølgelig også beretning, regnskab og valg til bestyrelsen, ligesom der er god mulighed for at debattere og komme med input til foreningens arbejde. generalforsamlingen indledes med middag kl. 17.30. søren søndergaard taler kl. 18.45 og selve generalforsamlingen starter kl. k. 19.45. alle medlemmer af foreningen har fået tilsendt en indkaldelse til generalforsamlingen på mail eller med brev i uge 10. vi håber at mange af foreningens medlemmer vil deltage i årets generalforsamling, som også vil blive husket for, at der samtidig afholdes folketingsvalg. du kan læse mere om generalforsamlingen her. [gravityform id="64" title="true"]
https://nola.dk/contact/helena-p-soerensen/
