Formand for L&F Søren Søndergaard gæster generalforsamlingen
Når Nordsjællands Landboforening afholder generalforsamling den 24. marts på Kulsviergården er det med formand for L&F Søren Søndergaard som gæstetaler. Søren vil give os en status og et indblik i Landbrug og Fødevarers arbejde ift. de store politiske dagsordner, bl.a. grøn trepart og den nye kvælstofregulering. Hør hvilke tanker og overvejelser, der ligger bag L&F’s politiske arbejde. Efter indlægget vil der være tid til at stille spørgsmål til Søren Søndergaard.
Ved generalforsamlingen er der selvfølgelig også beretning, regnskab og valg til bestyrelsen.; ligesom at der er god mulighed for at debattere og komme med input til foreningens arbejde.
Generalforsamlingen indledes med middag kl. 17.30.
Søren Sønderggaard taler kl. 18.45 og selve generalforsamlingen starter kl. k. 19.45.
Indkaldelse med dagsorden udsendes primo marts, men du kan allerede tilmelde dig nu og senest den 18. marts 2026.
Vi håber at mange af foreningens medlemmer vil deltage.
Tilmelding til generalforsamling 24. marts 2026
VIL DU VIDE MERE?
forenings- og kommunikationskonsulent
48225243
29406525
hps@agrovi.dk
når nordsjællands landboforening afholder generalforsamling den 24. marts på kulsviergården er det med formand for l&f søren søndergaard som gæstetaler. søren vil give os en status og et indblik i landbrug og fødevarers arbejde ift. de store politiske dagsordner, bl.a. grøn trepart og den nye kvælstofregulering. hør hvilke tanker og overvejelser, der ligger bag l&f's politiske arbejde. efter indlægget vil der være tid til at stille spørgsmål til søren søndergaard. ved generalforsamlingen er der selvfølgelig også beretning, regnskab og valg til bestyrelsen.; ligesom at der er god mulighed for at debattere og komme med input til foreningens arbejde. generalforsamlingen indledes med middag kl. 17.30. søren sønderggaard taler kl. 18.45 og selve generalforsamlingen starter kl. k. 19.45. indkaldelse med dagsorden udsendes primo marts, men du kan allerede tilmelde dig nu og senest den 18. marts 2026. vi håber at mange af foreningens medlemmer vil deltage. [gravityform id="64" title="true" description="true"]
https://nola.dk/contact/helena-p-soerensen/
